O rozwoju szlaków rowerowych w północnej części województwa

O wspólnych projektach w zakresie rozwoju tras rowerowych i sposobach na ich sfinansowanie rozmawiali w Skarżysku-Kamiennej przedstawiciele miast tworzących Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Północy. Spotkanie zorganizował Prezydent Miasta we współpracy z prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic i Końskich, czyli miast kluczowych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy.

Gminę Skarżysko-Kamienna reprezentował zastępca prezydenta miasta, Andrzej Brzeziński. Główny temat spotkania – czyli koncepcję rozwoju szlaków rowerowych – przedstawił Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Gościem spotkania był także Piotr Waluszewski, dyrektor Regionu Świętokrzyskiego Banku Gospodarstwa Krajowego, z którym przedstawiciel gmin rozmawiali o możliwościach pozyskania finansowania do projektów turystycznych z funduszy, do których nabór prowadzi BGK.

Było to pierwsze, organizacyjne spotkanie, w trakcie którego omówiono wstępną koncepcję współpracy. W trakcie kolejnych rozmów podejmowane będą decyzje co do możliwości wspólnego ubiegania się o środki na rozwój szlaków rowerowych w północnej części województwa.

image_pdfimage_print
Total
1
Shares
Zobacz również
Total
1
Share