Na placu budowy: nowoczesna pływalnia na półmetku prac – zobacz wizualizacje

Modernizacja pływalni miejskiej w Skarżysku-Kamiennej jest na półmetku. Trwają prace przy nowej niecce, a za kilka tygodni zaczną się pojawiać przeszklenia zewnętrzne. Inwestycja zakończy się w lipcu przyszłego roku – będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie.

Plac budowy wizytowali w tym tygodniu Prezydent Miasta Arkadiusz Bogucki oraz jego zastępcy: Iwona Jeziorska i Konrad Wikarjusz. Podczas spotkania z wykonawcą omówili postęp prac.

– Wykonawca zapewnia, że dotrzymuje harmonogramu. Jeśli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem, w lipcu przyszłego roku mieszkańcy będą mogli korzystać z pływalni, która stanie się najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie – mówi Prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Przypomnijmy, że zakres prac przy inwestycji został poszerzony o budowę nowej niecki basenowej.

– Pływalnia będzie wyposażona w nową nieckę basenową, dużą całoroczną zjeżdżalnię, wanny z hydromasażem oraz wodny plac zabaw dla najmłodszych. Zaplanowano również trybuny oraz część gastronomiczną. W podziemiach budynku znajdzie się kompleks saun oraz sala fitness. Do dyspozycji użytkowników będą sauna fińska, łaźnia parowa, sauna infrared i grota solna. To nie wszystko – zaaranżowany zostanie także teren zewnętrzny, gdzie powstaną m.in. boisko do crossmintona oraz elementy małej architektury parkowej, takie jak ławki, leżaki i hamaki miejskie. Dodatkowo przewidziano parking na ponad 50 miejsc, w tym stanowisko do ładowania pojazdów elektrycznych – wyjaśnia Konrad Wikarjusz, zastępca Prezydenta Miasta. – Jestem przekonany, że Skarżysko zyska obiekt, na jaki zasługuje i jakiego dotychczas brakowało – dodaje.

– To potrzebna i wyczekiwana inwestycja, choć należy jasno podkreślić, że sposób jej finansowania, wybrany w poprzedniej kadencji, nadal budzi wątpliwości – zauważa Prezydent Arkadiusz Bogucki.

Zadanie realizuje spółka Miejskie Inwestycje, a jego wartość wynosi 31,9 mln zł. Obecnie trwają prace związane z wylewaniem konstrukcji nowej niecki basenowej. Kolejnym etapem będzie montaż stolarki okiennej.

– Na przełomie maja i czerwca planujemy montaż przeszkleń zewnętrznych, a następnie wykonanie elewacji i rozpoczęcie robót wykończeniowych wewnątrz budynku. Działamy zgodnie z założonym harmonogramem – informuje Michał Nowak, przedstawiciel wykonawcy – firmy EBI INVESTMENT sp. z o.o.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z placu budowy oraz wizualizacji obiektu.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Ferie na sportowo

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na zajęcia sportowe w okresie ferii zimowych. FERIE Z SIATKÓWKĄ…
Total
0
Share