Mistrz Świata w Paintballu z gratulacjami od prezydenta miasta

Maksymilian Wiatr – uczeń skarżyskiej Szkoły Podstawowej nr 1 – reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Paintballu, które od 2 do 5 września były rozgrywane w mieście Chantilly pod Paryżem. Młody skarżyszczanin wraz z drużyną wywalczył tytuł Mistrza Świata w Paintballu.

Maksymilian Wiatr w poniedziałek (20 września) spotkał się z zastępcą prezydenta Skarżyska-Kamiennej Krzysztofem Myszką, z rąk którego odebrał serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Maksymilian jest uczniem klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Na dzień trenuje w AŁA Paintball Team Warszawa.

Został powołany do Młodzieżowej Reprezentacji Polski U16 (do 16 roku życia) i wraz z drużyną zajął I miejsce w czasie Mistrzostw Świata w Paintballu, rozgrywanych we Francji. W półfinale reprezentanci Polski pokonali Francję, a w finale reprezentację Niemiec. Warto dodać, że jest to historyczne złoto dla Polski w paintballu.

Maksymilian brał udział w Mistrzostwach Świata po raz drugi – pierwszy raz reprezentował Polskę w 2019 roku w Holandii. Zajął wówczas czwarte miejsce.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Wakacyjne dyżury przedszkoli

Informujemy, iż w roku szkolnym 2021/2022 opieka wakacyjna w dyżurujących przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę organizowana będzie według…
Total
0
Share