Międzygminne rozmowy o transporcie zbiorowym

W środę 28 sierpnia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie dotyczące transportu zbiorowego pomiędzy sąsiadującymi gminami.

W spotkaniu z Robertem Zaborskim, Dyrektorem Świętokrzyskiego Oddziału Przewozów Regionalnych POLREGIO, prowadzonym przez I Zastępcę Prezydenta Konrada Wikarjusza, wzięli udział: Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Bałchanowski, wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, wójt gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik, Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym Dariusz Zarychta oraz pracownicy Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej z wydziałów merytorycznie odpowiedzialnych za transport publiczny.

Przedstawiciele gmin rozmawiali nie tylko o obecnej sytuacji, ale także o planach i przede wszystkim – oczekiwaniach mieszkańców w zakresie transportu. Wszyscy obecni zadeklarowali chęć współpracy i podjęcie wspólnych starań na rzecz stworzenia komunikacji dopasowanej do potrzeb pasażerów. Również obecni przedstawiciele powiatu zadeklarowali, że Starostwo Powiatowe w Skarżysku będzie wspierało gminy w podjęciu działań. W trakcie dyskusji pojawiło się kilka kwestii wymagających weryfikacji i doprecyzowania, dlatego też kolejne spotkanie zaplanowano na październik.