Miasta Północy nie ustają w staraniach o unijne pieniądze

22 listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli 16 gmin tworzących Miejski Obszar Funkcjonalny „Miasta Północy”. Skarżysko-Kamienną reprezentował zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński.

W II posiedzeniu Komitetu Sterującego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy (ZIT MOF MP) wzięli także udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego: dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Jacek Sułek i jego zastępca Tomasz Janusz. Przedstawili oni zasady finansowania Miejskich Obszarów Funkcjonalnych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.

Spotkanie poświęcone było też rozmowom o stanie prac nad dokumentami strategicznymi ZIT MOF MP (Strategią Terytorialną oraz Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej). Dokumenty będą podstawą do ubiegania się o środki zewnętrzne na finansowanie przedsięwzięć Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, jak i poszczególnych gmin wchodzących w jego skład.

Omówiono również stan zaawansowania prac nad oceną wykonalności projektu pn. „Szlak turystyki postindustrialnej – Żelazne Doliny”. Jest to wspólne przedsięwzięcie gmin wschodzących w skład MOF „Miasta Północy”.