„Mały obywatel”: dzieci poznają urząd

8 maja dzieci z trzech świetlic środowiskowych z terenu miasta, biorące udział w projekcie „Podaj dobro dalej”, odwiedziły Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Spotkanie było elementem systematycznie realizowanych zajęć w ramach programu MAŁY OBYWATEL.

Podczas wizyty dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak funkcjonuje Urząd, jakie sprawy mogą w nim załatwić. Izabela Szwagierek, kierownik Biura Prezydenta Miasta i rzecznik prasowy oprowadziła dzieci po Urzędzie. Goście poznali pracę Biura Obsługi Interesanta, spotkali się z Dorotą Chołuj, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, która pokazała salę ślubów i opowiedziała o ceremonii, zwiedzili salę konferencyjną, w której odbywają się sesje Rady Miasta i gdzie zapadają ważne dla miasta decyzje. Punktem kulminacyjnym wizyty było spotkanie z zastępcą Prezydenta Miasta Krzysztofem Myszką, który cierpliwie odpowiadał na wszystkie zadane przez dzieci pytania. Na koniec dzieci odwiedziły Referat Zdrowia i Spraw Społecznych, który odpowiada za prawidłową realizację projektu „Podaj dobro dalej”.

Powyższe działania zrealizowane były w ramach  projektu „Podaj dobro dalej” realizowanego przez Gminę Skarżysko-Kamienna, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.