LXXV sesja Rady Miasta – porządek obrad

W czwartek 25 stycznia odbędzie się sesja Rady Miasta. Obrady odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Rozpoczną się o godzinie 14.00.

Porządek obradl
XXV Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej
25.01.2024r., godz. 14.00
sala konferencyjna Urzędu Miasta, ul. Sikorskiego 18 w Skarżysku-Kamiennej

1. Otwarcie Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.
  2. Stwierdzenie prawomocności posiedzenia.
  3. Przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej Sesji Rady Miasta.
  4. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
  5. Sprawozdanie z pracy Rady Miasta za 2023 rok.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2024-2041.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji oraz zbywania, nabywania i wykupu.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024-2028.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały LVI/449/2022 Rady Miasta Skarżyska-kamiennej z dnia 10 listopada 2022r w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za godzinę usług opiekuńczych oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również trybu ich pobierania.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia programu osłonowego „Wsparcie Seniorów” na 2024 rok w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024-Moduł II
  12. Podjecie uchwały w sprawie Uchwalenia „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Skarżysk-Kamienna na lata 2023-2027” wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.
  13. Podjecie uchwały w sprawie przyjęcia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego miasta Skarżyska-Kamiennej.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały LXXIII/569/2023 z dnia 30 listopada 2023 w sprawie uchwalenia Rocznego Programu Współpracy Miasta Skarżyska-Kamiennej z organizacjami pozarządowymi na 2024 rok.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie planu dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz ustalenia maksymalnej kwoty dofinansowania opłat w 2024 r. za kształcenie nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolach dla których organem prowadzącym jest Gmina Skarżysko-Kamienna.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej działek gruntu numer ewidencyjny: 197/21,197/22,197/23 i 197/24 obręb 0010 Metalowiec położonych w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Topolowej.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę części nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Spacerowej.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargów lokali mieszkalnych usytuowanych w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Staffa nr 5,25,28 oraz przy ul. Chałubińskiego nr 8 będących własnością Gminy Skarżysko-Kamienna
  20. Podjęcie uchwały w wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej działki gruntu numer ewidencyjny 197/26 obręb 0010 Metalowiec położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Topolowej.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia ulicy Handlowej położonej na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej do kategorii dróg gminnych oraz ustalenia jej przebiegu.
  22. Podjęcie uchwały zmieniająca Uchwałę Nr LXXIII/571/2023 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 30 listopada 2023r w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Skarżysko-Kamienna.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planów pracy stałych komisji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  24. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  25. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej umieszczenia w budżecie na rok 2024 budowy drogi utwardzonej wraz z odwodnieniem i oświetleniem na ul. Traugutta w Skarżysku-Kamiennej.
  26. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej współfinansowania drogowych zadań inwestycyjnych powiatu.
  27. Sprawy różne.
  28. Zamknięcie obrad Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.