LXXIV sesja Rady Miasta – porządek obrad

20 grudnia odbędzie się sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej, w czasie której radni będą uchwalać budżet gminy na 2024 rok oraz Wieloletnią Prognozę Finansową gminy na lata 2024-2041.

Porządek obrad LXXIV  Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej
20.12.2023r., godz. 12.30
sala konferencyjna, II piętro Urzędu Miasta, ul. Sikorskiego 18 w Skarżysku-Kamiennej

1. Otwarcie Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.
  2. Stwierdzenie prawomocności posiedzenia.
  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej Sesji.
  4. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Skarżyska-Kamiennej na 2023 rok.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2023-2041.
  7. Przedstawienie projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2024-2041.
  8. Odczytanie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach w sprawie opinii o projekcie uchwały Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2024-2041.
  9. Odczytanie opinii Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Współpracy z Zagranicą w sprawie projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2024-2041.
  10. Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2024-2041.
  11. Głosowanie nad uchwałą w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy  Skarżyska-Kamiennej na lata 2024-2041.
  12. Przedstawienie projektu uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  13. Odczytanie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach w sprawie opinii o projekcie uchwały budżetowej Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  14. Odczytanie opinii Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Współpracy z Zagranicą w sprawie projektu budżetu Gminy Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  15. Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  16. Głosowanie nad uchwałą w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  17. Podjecie uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji Ramowego Planu Finansowania zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej umieszczenia w budżecie na rok 2024 budowy drogi utwardzonej wraz z odwodnieniem i oświetleniem na ul. Mostowej w Skarżysku-Kamiennej.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej wywołania uchwały Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w sprawie reparacji od Niemiec.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Rejowskiej.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie zasad przeznaczania do sprzedaży nieruchomości gruntowych oddanych w użytkowanie wieczyste oraz szczegółowych wytycznych sprzedaży nieruchomości gruntowych na rzecz ich użytkowników wieczystych.
  22. Sprawy różne.
  23. Zamknięcie obrad sesji.