Leśna w budowie – tu powstanie „Nowy Manhattan”

Trwa budowa ulicy Leśnej na osiedlu Przydworcowe. Inwestycja zakończy się w listopadzie tego roku.

Ulica Leśna będzie miała nawierzchnię z kostki granitowej, powstaną miejsca parkingowe, wykonana będzie kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Wartość zadania to niemal 2,2 mln zł, a 60% pokrywa dofinansowanie pozyskane przez gminę z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Leśna połączy ulice Niepodległości, Tysiąclecia, powstaje również odnoga do ulicy Bankowej. Inwestycja wpisuje się w koncepcję zagospodarowania tego terenu, na którym ma powstać obiekt handlowo-usługowy, który zastąpi obecny bazar Manhattan. Tę inwestycję planuje przeprowadzić spółka cywilna, która w drodze przetargu nabyła działki od gminy w użytkowanie wieczyste.