„Lato Ludzi z Natury”: Błotne Zabawy i Kreatywne Warsztaty w Naturze

W miniony weekend, 6-7 lipca odbyło się wyjątkowe wydarzenie “Lato Ludzi z Natury” organizowane przez Fundację Ludzie z Natury w Bazie Leśnej Oskoła. Była to wspaniała okazja do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Błota, integracji z naturą oraz spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Impreza odbywała się  pod Patronatem Honorowym Prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

W sobotę i niedzielę uczestnicy mogli korzystać z różnorodnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Błotna zjeżdżalnia, kuchnia błotna oraz plac zabaw były centrum beztroskiej zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla tych, którzy preferowali spokojniejszy wypoczynek, czekały hamaki rozwieszone w cieniu drzew, gdzie można było zrelaksować się przy śpiewie ptaków i szumie liści.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: „To był fantastyczny weekend! Moje dzieci były zachwycone błotnymi zabawami. Wspólnie z dziećmi zrobiliśmy dzwoneczki leśne i eko-bransoletki. ” – powiedział jeden z uczestników, Pan Krzysztof.

W ramach wydarzenia, miłośnicy wędrówek mieli okazję uczestniczyć w spacerze po urokliwych zakątkach lasu, a warsztaty bębniarskie pod okiem Martyny z DolęgArt przyciągnęły wielu entuzjastów muzyki. Rodzinna sesja jogi prowadzona przez Marcina Jedynaka była doskonałym sposobem na relaks i wspólne spędzenie czasu. Dodatkowo, uczestnicy mogli brać udział w warsztatach kulinarnych z Jagodą z “Na polu u Kopra”, tworzyć kosmetyki z Marysią Filipiak, odkrywać tajniki zmysłów z Dominiką Piwnik oraz uczyć się tańców latynoskich z Anią Pulut.

W namiocie Nadleśnictwa Skarżysko uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak wygląda żmija zygzakowata i jak zachować się przy spotkaniu z nią. Można było również wykonać prace plastyczne z darów lasu jak eko-bransoletki, leśne dzwoneczki, lampiony.

– Zależało nam na tym, aby zaoferować uczestnikom wydarzenia różne dodatkowe aktywności, jednak ich nie przebodźcować. Już w dniu codziennym mamy wystarczająco dużo bieganiny, a podczas naszego wydarzenia zależało nam na daniu czasu rodzinom, aby mogli spędzić ten czas razem, aby budowali więzi, celebrowali wspólnie spędzony czas – podkreśla ideę wydarzenia Agata Klimek – wiceprezeska Fundacji.

Wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia partnerów oraz osób prowadzących warsztaty. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu “Lata Ludzi z Natury”:

Prezydentowi Skarżyska-Kamiennej, Arkadiuszowi Boguckiemu, za objęcie patronatem honorowym naszego wydarzenia.

Partnerom wydarzenia: Gmina Skarżysko-Kamienna, Klimek Nieruchomości Sp. z o.o.,  MPWiK Skarżysko-Kamienna, Cukiernia Lazur, DAN rozlewnia wód gazowanych, Nadleśnictwo Skarżysko, DolęgArt oraz Na Polu u Kopra.

Prowadzącym warsztaty: Martynie z DolęgArt, Marcinowi Jedynakowi, Jagodzie z “Na polu u Kopra”, Marysi Filipak, Dominice Piwnik oraz Ani Pulut.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za obecność i wspólne świętowanie. Do zobaczenia za trzy miesiące podczas Jesieni Ludzi z Natury! Wszelkie szczegóły na stronie www Fundacji.

Materiał Fundacji Ludzie z Natury

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share