Konkurs dla podmiotów ekonomii społecznej – można uzyskać dofinansowanie

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadania publicznego w 2021 roku z zakresu ekonomii społecznej.

W związku z trwającym konkursem i pojawiającymi się pytaniami organizatorzy przygotowali „ściągawkę”, jak wypełnić oferty w formie tabelarycznej oraz opisowej. Informację znaleźć można TUTAJ.

Celem konkursu jest wzrost widoczności podmiotów ekonomii społecznej na rynku, świadomości społecznej oraz wykreowanie pozytywnego wizerunku marki ekonomii społecznej w regionie.

Zadanie zdefiniowano jako upowszechnienie idei ekonomii społecznej oraz budowanie jej marki poprzez organizacje lokalnych wydarzeń promocyjnych z udziałem społeczności i samorządu lokalnego.

W konkursie ofert mogą startować organizację pozarządowe, fundacje, koła gospodyń wiejskich i inne podmioty ekonomii społecznej (PES).

Preferowane wydarzenia i działania służące realizacji celu konkursu to:

– organizacja wydarzenia z zakresu upowszechniania idei ekonomii społecznej na przykład:

• wystawy i/lub kiermaszu/targów wyrobów i usług oferowanych przez podmioty ekonomii społecznej;
  • festynu/koncertu dla społeczności lokalnej prezentującego dokonania lokalnych PES;
  • imprezy integracyjnej, na przykład: łączącej pokolenia, zakładające aktywny udział osób z niepełnosprawnościami;
  • inne wydarzenie lub ich cykl działań wpisujących się w realizację powyższego celu zadania publicznego.

– szkolenia, warsztaty, spotkania sieciujące lub inne formy działań edukacyjno-promocyjnych, dotyczące współpracy międzysektorowej na określonym terenie (gmin, powiatów, itp.) między organizacjami pozarządowymi, biznesem, jednostkami samorządu terytorialnego, związanej ze współdziałaniem różnych organizacji i instytucji w celu osiągnięcia zmiany społecznej.

Na realizację całości zadania przeznaczono kwotę 40 000,00 zł. Maksymalna kwota dofinansowania na zadanie nie może przekroczyć kwoty 5 000,00 zł.

Termin składania ofert upływa 29.03.2021 r.

Wszystkie niezbędne informacje i formularze konkursowe znajdują się TUTAJ oraz informacje można także uzyskać pod numerami telefonów: 41 342 11 80, 41 342 11 40.