Komunikat w sprawie przetargu na modernizację stadionu Granat

Informujemy, iż 20 marca 2024 roku nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu na zadanie pod nazwą „Przebudowa stadionu Granat w Skarżysku-Kamiennej”.

Do przetargu wpłynęło sześć ofert. Najniższa z nich opiewa na kwotę 36 694 654,50 zł, zaś najwyższa na 53 700 000,00 zł. Oferty będą podlegały weryfikacji. Termin związania ofertą wynosi 90 dni.

Przypomnijmy, iż kwota przeznaczona przez Gminę na tę inwestycję wynosi 22 mln zł. Prezydent Miasta jeszcze przed poznaniem ofert potencjalnych wykonawców, zainicjował działania w celu pozyskania dodatkowych środków na dofinansowanie zadania – stąd wizyta przedstawicieli władz miasta w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz rewizyta wiceministra sportu w Skarżysku-Kamiennej. Podejmowane będą dalsze starania o zdobycie dodatkowych źródeł finansowania, aby zminimalizować ryzyko unieważnienia przetargu.

Złożone przez potencjalnych wykonawców oferty są obecnie analizowane. O kolejnych krokach będziemy informowali mieszkańców na bieżąco.