Kolejne spotkanie „Miast Północy”

16 listopada w Skarżysku-Kamiennej odbywały się warsztaty na temat planu zrównoważonej mobilności miejskiej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy. W spotkaniu wzięli udział przedstawicieli gmin, które tworzą MOF „Miasta Północy”. Nasze miasto, które było gospodarzem spotkania, reprezentował zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński.

Przypomnijmy, iż Miejski Obszar Funkcjonalny „Miasta Północy” tworzy 17 gmin: Skarżysko-Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice i Końskie oraz 13 gmin ościennych. Porozumienie o współpracy zostało zawarte w 2021 roku, a jego celem jest wspólne ubieganie się o pieniądze unijne na realizację strategicznych dla miast północy projektów.