Kolejne budynki oświatowe przejdą termomodernizację

Trwają przygotowania do termomodernizacji czterech placówek oświatowych w Skarżysku-Kamiennej. Ogłoszony został przetarg, który ma wyłonić wykonawcę. Zadanie ma być wykonane do końca września tego roku.

Termomodernizacją mają być objęte cztery budynki:
– Przedszkole Publiczne nr 7 przy ul. Zielnej,
– Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Warszawskiej,
– Zespół Placówek Oświatowych przy ul. Zwycięzców,
– Zespół Szkół Publicznych nr 4 przy ul. Książęcej.

W każdym z wymienionych budynków w planie jest docieplenie ścian i stropodachu, wymiana części stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana rynien i rur spustowych, wymiana podokienników zewnętrznych, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, montaż instalacji odgromowych, a w budynku SP nr 9 zaplanowano także wykonanie instalacji gazowej.

Inwestycja będzie realizowana z dofinansowaniem, pozyskanym przez gminę z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Firmy zainteresowane wykonaniem inwestycji, mogą składać dokumenty przetargowe do 14 stycznia.

Przypomnijmy, że będzie to drugi etap termomodernizacji budynków oświatowych. W pierwszym etapie, w 2018 roku, inwestycja przeprowadzona została w budynkach: Przedszkola Publicznego nr 4 przy ul. Sikorskiego, Przedszkola Publicznego nr 6 przy ul. Kossaka, Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Konarskiego, Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Norwida, Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Zielnej, Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Podjazdowej (w galerii poniżej można zobaczyć, jak część z wymienionych placówek oświatowych prezentuje się po termomodernizacji).

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share