„Jedynka” będzie dysponowała nowoczesnym boiskiem wielofunkcyjnym

Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, przy Szkole Podstawowej nr 1 powstanie nowa infrastruktura sportowa. Na terenie za budynkiem wybudowane będzie boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej.

– Ponad dwa lata temu w trakcie konferencji prasowej informowałem, iż dzięki naszym staraniom w Skarżysku-Kamiennej powstanie McDonald’s. Obietnicy oczywiście dotrzymałem, złożyłem jednak kolejną – w ramach rekompensaty za odebrany szkole pod restaurację teren przy Szkole Podstawowej nr 1 wybuduję kompleks boisk. Tę obietnicę właśnie realizujemy. Szkoła Podstawowa nr 1 przy ulicy Konarskiego będzie miała boisko do uprawiania różnych dyscyplin sportowych ze sztuczną nawierzchnią – mówi prezydent miasta, Konrad Krönig.

Boisko będzie miało wymiary 42 x 24 m (łącznie ze strefami bezpieczeństwa). W ramach inwestycji powstanie też niezbędna infrastruktura techniczna.

Koszt budowy to 800 tysięcy złotych. Umowa z wykonawcą, wybranym w drodze przetargu, została podpisana w połowie października i przewiduje zakończenie prac w ciągu ośmiu miesięcy.