Dla bezpieczeństwa pieszych

Trwa przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Podjazdową.

Skrzyżowanie zostanie wyniesione, by wymuszać na kierowcach redukcję prędkości. Przejścia będą doświetlone, zostaną wyposażone w specjalne fakturowe oznaczenia nawierzchni dla osób z dysfunkcjami oczu, wykonana zostanie nowa nawierzchnia ciągów pieszych i nowe oznakowanie.

– Prace idą zgodnie z harmonogramem, inwestycja będzie więc gotowa prawdopodobnie jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. To ważne, ponieważ w pobliżu znajduje się szkoła podstawowa – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Koszt tej inwestycji to 580 tys. zł. Jest ona realizowana z dofinansowaniem pozyskanym przez gminę  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– To nie jedyna inwestycja, której celem jest poprawienie bezpieczeństwa pieszych. Wkrótce rozpoczniemy przebudowę przejść dla pieszych w czterech kolejnych lokalizacjach: w ul. Langiewicza, ul. Norwida, ul. Okrzei i ul. Zielnej – informuje prezydent miasta.