Dla bezpieczeństwa na drogach – przejścia dla pieszych już w fazie projektowania

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wkrótce rozpocznie się przebudowa przejść dla pieszych w pięciu lokalizacjach na terenie naszego miasta.

– Umowy z wykonawcami zostały podpisane. Obecnie trwają prace projektowe, po których firmy przystąpią do wykonania inwestycji – informuje prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Przebudowane zostaną przejścia na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Podjazdową, na ul. Langiewicza, ul. Norwida, ul. Okrzei i ul. Zielnej. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie (948 tysięcy zł) z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zadania obejmują m.in. przebudowę skrzyżowania, doświetlenie przejść dla pieszych, przebudowę dojść i przejść dla pieszych w tym zastosowanie fakturowych oznaczeń nawierzchni dla osób z dysfunkcjami oczu, wykonanie nowej nawierzchni ciągów pieszych, wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego jezdni oraz wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inwestycja ma być zakończona jesienią.