Awanse nauczycieli

26 sierpnia Prezydent Miasta Arkadiusz Boguski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Aneta Ferencz wręczyli akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz akt powierzenia pełnienia funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Curie Skłodowskiej Robertowi Wójcikowi.

Trzynastu nauczycieli z placówek oświatowych z gminy Skarżysko-Kamienna pozytywnie ukończyło postępowanie egzaminacyjne związane z uzyskiwaniem stopnia awansu zawodowego:

1. Anna Dąbrowa
  2. Katarzyna Dulęba
  3. Marta Jaworska
  4. Milena Kozakiewicz
  5. Beata Moskal
  6. Aneta Piasta-Kudełka
  7. Agata Piętak
  8. Joanna Piotrowska
  9. Małgorzata Rugała
  10. Agnieszka Sikorska
  11. Aneta Skorek
  12. Katarzyna Świderska-Mróz
  13. Przemysław Żmuda

Aby uzyskać tytuł nauczyciela mianowanego, dotychczasowi nauczyciele kontraktowi musieli zdawać specjalny egzamin przed komisją. Prezydent z sentymentem wspominał swoją drogę zawodową i pogratulował mianowanym nauczycielom chęci rozwoju oraz życzył dalszych sukcesów na drodze zawodowej.

Spotkanie było też okazją do powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Curie Skłodowskiej Robertowi Wójcikowi – dotychczasowemu dyrektorowi, który w drodze procedury konkursowej został wybrany do pełnienia tej funkcji na kolejny, pięcioletni okres.