Arkadiusz Bogucki oficjalnie objął urząd Prezydenta Miasta. Ślubowania złożyli także nowi radni (foto i wideo)

7 maja 2024 roku odbyła się I sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2024-2029, w czasie której nowo wybrani radni oraz Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli uroczyste ślubowania. W czasie inauguracyjnej sesji odbyły się pierwsze głosowania, w drodze których wybrani zostali przewodniczący. Poznaliśmy też nazwiska zastępców prezydenta. Tuż po zakończeniu obrad, prezydent Arkadiusz Bogucki udał się do Urzędu Miasta i oficjalnie rozpoczął pracę.

W uroczystej, I sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej uczestniczyli liczni goście, między innymi dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek, prezesi spółek, przedstawiciele instytucji z terenu Skarżyska, samorządowcy – w tym poprzedni prezydenci miasta: Roman Wojcieszek, Waldemar Mazur, Lubosław Langer, obecny był także prezydent sąsiednich Starachowic Marek Materek oraz mieszkańcy miasta.

W obecności licznie zebranych gości, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Skarżysku-Kamiennej Urszula Wiśniewska wręczyła nowo wybranym radnym oraz prezydentowi Arkadiuszowi Boguckiemu zaświadczenia o wyborze, a następnie samorządowcy złożyli ślubowania.

Uroczyste momenty obfitowały w gratulacje i życzenia. Głos zabrał również Prezydent Miasta Arkadiusz Bogucki.

– Szanowni Państwo. Dziś rozpoczynamy nowy rozdział w historii miasta. Zarówno przede mną, jak i przed nowymi radnymi stoją ogromne oczekiwania społeczne, którym musimy sprostać. Liczę, że będzie to kadencja nie rewolucyjna ale ewolucyjna. Wspólnie opracujemy i wdrożymy solidny i konsekwentny plan rozwoju miasta. Musimy pamiętać o ogromnym mandacie zaufania, którym zostaliśmy obdarzeni. Musimy zrobić wszystko, by za pięć lat spojrzeć obywatelom naszego miasta w oczy bez wstydu i działać tak, byśmy my sami mogli być dumni z tego, co udało nam się wypracować. Będę prezydentem zmian, otwartym na mieszkańców, bo właśnie dzięki ich głosom mam dziś zaszczyt objąć stanowisko prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej. Mam nadzieję, że idea lepszego Skarżyska już wkrótce stanie się naszą nową codziennością – mówił, chwilę po ślubowaniu, Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki.

Prezydent przedstawił również osoby, które obejmą stanowiska zastępców prezydenta. Na stanowisko I zastępcy zostanie powołany Konrad Wikarjusz (po złożeniu mandatu radnego). Drugim zastępcą będzie Iwona Jeziorska. Na stanowisku skarbnika miasta pozostanie Ewa Pawełczyk. Ogłoszony będzie konkurs na stanowisko sekretarza miasta.

Skład Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2024-2029:

• PAWEŁ BUGAJSKI
  • JERZY STOPA
  • EWA WARSZAWA
  • KONRAD WIKARJUSZ

I sesję rozpoczął Radny Senior Jerzy Stopa, który przekazał dalsze prowadzenie nowo wybranemu Przewodniczącemu Rady Miasta. Decyzją radnych został nim Grzegorz Małkus (11 głosów ZA, 10 PRZECIW). Wybrani zostali również dwaj wiceprzewodniczący Rady Miasta: Renata Pela (15 głosów ZA, 5 PRZECIW) i Paweł Bugajski (21 głosów ZA).

Po zakończeniu sesji, która odbywała się w Miejskim Centrum Kultury, prezydent Arkadiusz Bogucki udał się do Urzędu Miasta, gdzie oczekiwał na niego kończący kadencję prezydent Konrad Krönig. W prezydenckim gabinecie nastąpiło oficjalne przekazanie władzy, po którym prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki przystąpił do pracy.

ARKADIUSZ BOGUCKI – Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej

Zwyciężył w drugiej turze wyborów samorządowych zdobywając 65,14% poparcia (9 634 głosów).

Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka 2024.

Ma 45 lat. Z wykształcenia jest historykiem, ukończył także studia menedżerskie MBA, studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą, mediacji i negocjacji oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

W kadencji 2018 – 2024 był radnym Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Od 2004 roku pracował jako nauczyciel w szkołach średnich w Skarżysku-Kamiennej. Od 2018 roku – dyrektor szkoły. Jest także mediatorem w sprawach karnych, cywilnych, rodzinnych, sporów zbiorowych w Sądzie Okręgowym w Kielcach.