35 tysięcy dla SP 13 na nowoczesne pomoce dydaktyczne

35 tysięcy złotych pozyskała gmina na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Dotacja pochodzi z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica”.

W czwartek, 10 sierpnia Zastępca Prezydenta Skarżyska-Kamiennej do spraw oświaty Krzysztof Myszka oraz Skarbnik Miasta Ewa Pawełczyk uroczyście podpisali umowę w sprawie dotacji z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem. Przy podpisaniu dokumentu obecny był również Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.

Do tegorocznej edycji i objęcia wsparciem finansowym wskazana została Szkoła Podstawowa nr 13. Pieniądze – pozyskana dotacja w kwocie 35 tysięcy złotych oraz 8.700 zł wkładu własnego – przeznaczone będą na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Mogą to być interaktywne tablice i monitory, laptopy czy specjalistyczne oprogramowanie.

– Chciałbym podkreślić, że kolejny raz udało nam się pozyskać dotację dla naszych szkół w ramach tego programu. Dla przykładu w 2022 roku, dzięki dotacji w wysokości 140 tysięcy złotych doposażyliśmy w nowoczesne pomoce dydaktyczne cztery nasze placówki: SP 4, SP 5, SP 7 i SP 8 – mówi Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.