Ogólnopolska Karta Seniora

Skarżysko-Kamienna w 2019 roku przystąpiło do Programu realizowanego dla seniorów przez Stowarzyszenie MANKO, dzięki czemu mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej po ukończeniu 60 roku życia mogą uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora i korzystać z szeregu zniżek oferowanych przez licznych Partnerów Programu na terenie całego kraju.

Skarżysko-Kamienna zostało również docenione za działalność prosenioralną, otrzymując tytuł „Gmina Przyjazna Seniorom”.

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora upoważnia posiadacza do zniżek u Partnerów Programu – jest to ponad dwa tysiące punktów w całej Polsce (m.in. sanatoria, uzdrowiska, przychodnie, gabinety rehabilitacji, instytucje zdrowia i kultury). Pełna lista Partnerów Programu dostępna jest na stronie internetowej organizatora – www.glosseniora.pl.

Kto może wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora?

Każdy senior, który ukończył 60 rok życia.

Gdzie złożyć wniosek i odebrać Ogólnopolską Kartę Seniora?

Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej
ul. Sikorskiego 18
Referat Zdrowia
parter, pokój 009

Wymagane dokumenty

Należy wypełnić wniosek (dostępny w Urzędzie Miasta). Przy odbiorze karty należy okazać się dowodem osobistym w celu weryfikacji wieku wnioskodawcy.

Opłaty

Ogólnopolska Karta Seniora dla uprawnionych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, którzy złożą wniosek w Urzędzie Miasta, wydawana jest bezpłatnie.

Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz lista Partnerów Programu i oferowane przez nich zniżki dostępne są na stronie internetowej organizatora Programu – www.glosseniora.pl