Odpady wielkogabarytowe

Odpady wielkogabarytowe to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci, na przykład: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, elementy wyposażenia wnętrz, rowery, zabawki dużych rozmiarów, urządzenia zasilane elektrycznie (np. lodówki, telewizory, pralki), opony.

Uwaga:
Do odpadów wielkogabarytowych nie należą: wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne, takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe.

Odpady wielkogabarytowe odbierane są od mieszkańców domów jednorodzinnych raz na kwartał, natomiast z altan śmietnikowych przy zabudowie wielorodzinnej – raz w miesiącu. Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych dat i wystawianie wielkogabarytów tuż przed zaplanowanym odbiorem. Mieszkańcy mogą również oddawać odpady wielkogabarytowe bezpłatnie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Asfaltowej 1 w Skarżysku-Kamiennej.