Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji

ul. H. Sienkiewicza 34

– poniedziałek – sobota: 7.00 – 23.00
– niedziela: 8.00 – 23.00

Hala Sportowa położona jest w centrum miasta. Posiada arenę o wymiarach 26,00 x 46,65 m, umożliwiającą rozgrywanie zawodów sportowych na poziomie wojewódzkim w siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, mini piłce nożnej. Możliwe jest również podzielenie areny kurtynami na trzy boiska o wymiarach 15 x 26 m. Oprócz gier zespołowych na głównej arenie, możliwe jest korzystanie z dwóch sal treningowych, przeznaczonych na aerobik lub do ćwiczenia sztuk walki.

W Hali Sportowej organizowane są:

– duże imprezy sportowo-widowiskowe,
– zawody sportowe dla dzieci i młodzieży szkolnej,
– zajęcia fitness,
– hala jest także wynajmowana dla grup zorganizowanych (kluby sportowe, organizacje
pozarządowe, zakłady pracy i grupy prywatne).

Lodowisko Miejskie im. Mieczysława Filipowskiego
ul. Konarskiego 34
tel. 41 27 71 441, 506 122 791

codziennie: 8.00 – 21.30

W okresie zimowym obiekt jest pełnowymiarowym lodowiskiem (płyta o wymiarach 30 x 60 m) do gry w hokeja na lodzie i łyżwiarstwa szybkiego na krótkim torze (short-track). W okresie letnim betonowa płyta służy do organizowania innych form rekreacji (np. jazda na rolkach).

Przy lodowisku znajduje się jednokondygnacyjny budynek, w którym znajdują się m.in. wypożyczalnia łyżew, sanitariaty.

Kryta Pływalnia
ul. Spółdzielcza 19

Godziny otwarcia basenu:
poniedziałek – piątek: 7.00 – 21.30
sobota – niedziela: 8.00 – 19.00

Godziny otwarcia sauny:
poniedziałek: od 16.45
wtorek: od 18.00
środa: od 16.45
czwartek: od 18.00
piątek: od 16.45
sobota – niedziela: od 15.30

Kryta pływalnia ma wymiary 25 x 13 m, posiada 6 torów. Do dyspozycji użytkowników dostępne są szatnie, urządzenia sanitarne: prysznice, sauna itp.

Na terenie Krytej Pływalni odbywają się:

– zajęcia z nauki pływania,
– zawody pływackie,
– Aqua Aerobic,
– kursy na stopnie Ratownika Wodnego oraz egzaminy na kartę pływacką.

Skarland pumptrack & skatepark

teren rekreacyjno-sportowy, zlokalizowany na osiedlu Zachodnie, którego elementami są m.in.:

• skatepark o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych, składający się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl,
  • tory pumptrack – kompleks torów rowerowych, składający się z torów dla początkujących (MINI PUMP – dla dzieci) oraz toru dla zaawansowanych (FLOW TRUCK, o długości ponad 400 metrów); elementem toru dla zaawansowanych jest półkolista sfera („cradle”), służąca do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej,
  • plac zabaw,
  • kompleks boulderowy,
  • ścieżka rowerowa,
  • mini trybuny
  • infrastruktura towarzysząca: m.in. parking, budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów.

Stadiony sportowe
Stadion przy ul. Słonecznej – miejski stadion sportowy o nawierzchni trawiastej do gry w piłkę nożną położony obok ośrodka wypoczynkowego i zalewu Rejów, z żużlową 400-metrową bieżnią lekkoatletyczną na 8 torów oraz boiskiem treningowym.

Stadion przy ul. Piłsudskiego – miejski pełnowymiarowy stadion sportowy do gry w piłkę nożną o nawierzchni trawiastej z żużlową bieżnią lekkoatletyczną na 5 torów położony w centrum miasta.

Oprócz rozgrywek piłkarskich na stadionach organizowane są:

– imprezy rekreacyjno-sportowe,
– memoriały lekkoatletyczne,
– koncerty plenerowe i festyny rekreacyjne

Orlik 2012
ul. Sienkiewicza
w sąsiedztwie Hali Sportowej

codziennie: 7.00 – 22.00

Zespół boisk sportowych powstał w ramach rządowego Programu „Orlik 2012 – Moje Boisko”.

W skład boisk sportowych wchodzą:

– boisko do piłki nożnej (o wym. 30 x 62m)
– boisko wielofunkcyjne (o wym. 30 x 50m):
– piłka ręczna,
– koszykówka,
– siatkówka,
– tenis ziemny,
– boisko do siatkówki plażowej – pełna płyta, wym. 18 x 26m,
– trybuny przy boiskach,
– rampa dla skaterów.

Kompleks boisk ma charakter obiektu sportowego ogólnodostępnego przeznaczony dla młodzieży szkolnej oraz społeczności lokalnej i nie tylko. Organizowane są tam turnieje i ligi w grach zespołowych.

Siłownia
ulica Słowackiego
budynek Krytej Pływalni

poniedziałek – piątek: 8.00 – 22.00
sobota: 8.00 – 13.00

Siłownia wyposażona jest w: atlasy, bieżnię elektryczną, maszynę eliptyczną, rowerki, stepery, pasy wibracyjne, ławeczkę skośną, ławeczkę do wyciskania z modlitewnikiem, gryfy proste i łamane, hantle, gymsticki, rollery.

Planty
Tereny rekreacyjno-sportowe „Planty” znajdują się przy ulicy Zielnej. Znajdują się tam: dwa korty tenisowe, boiska o nawierzchni asfaltowej, stoły do tenisa stołowego.

Na obiekcie organizowane są imprezy masowe o charakterze sportowo-rekreacyjnym oraz różnego rodzaju turnieje sportowe.

Tereny Rekreacyjne nad zalewem Rejów
plaża miejska przy ul. Sportowej

W sezonie plaża miejska strzeżona jest przez ratowników wodnych w godzinach 10.00 – 18.00

Na terenie dostępna są:

– boisko do gry w koszykówkę,
– plac zabaw,
– miejsce na ognisko,
– toalety,
– prysznice,
– ścieżka rowerowa wokół zbiornika Rejów.