Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Drugie spotkanie KKMG

W dniu 8 grudnia 2011 r. odbyło się II spotkanie członków KKMG organizowane i prowadzone przez specjalistę Ministerstwa Gospodarki ds. klasteringu w Polsce i na świecie dr Igora Mitroczuka. Zebrani to elita formacji gospodarczej klastrów w Polsce.
 
Klaster Przemysłowy COP-u (w organizacji) reprezentowany był przez Jana Banaszaka. Zaproszenie przez MG nobilituje, dostrzeżone działania nad rozpoznaniem potencjału gospodarczego terenów dawnego COP-u oraz podjęciem działań współpracy wielopłaszczyznowej dla aktywizacji przemysłu i gospodarczych struktur samorządów. Celem spotkań KKMG jest prezentacja i analiza działań pozytywnych i negatywnych w pracy polskich klastrów dla kształtowania prawa sprzyjającego dynamicznemu rozwojowi gospodarki w klasteringu.
Istniejące, prężne kastry podejmują współdziałania w wybranych dziedzinach, obejmując międzynarodowe rynki.
 
Zebranych zapoznawano z prawnym i finansowym zamocowaniem klastrów we Francji, gdzie działania firm w klasteringu od wielu lat przysparzają znaczącego dochodu w PKB państwa. Prelegentami byli specjaliści z ambasady francuskiej poszukujący współpracy z polskimi klastrami. Znaczną część czasu dyskutowano nad sposobami i wielkościami finansowania działalności klastrów w Polsce w dobie dekoniunktury gospodarczej.
Kolejne spotkanie KKMG odbędzie się na przełomie marca i kwietnia.
 

bip
 

um

um

mbti um