XVI  EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH – XXX SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN 2024

Wzorem lat poprzednich, również i w tym, Skarżysko-Kamienna przystępuje do Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, a w jego ramach do Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Niezmiennie celem głównym imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

Zapraszamy mieszkańców Skarżyska-Kamiennej do udziału w imprezach sportowych, które odbędą się w ramach XVI Europejskiego  Tygodnia  Sportu dla Wszystkich oraz XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin w dniach 21 – 27 września.

Organizatorem XVI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystki. Na szczeblu gminnym organizatorem Turnieju jest samorząd terytorialny, który powołuje własnego koordynatora albo zleca to zadanie wybranej jednostce organizacyjnej lub stowarzyszeniu kultury fizycznej na swoim terenie. W przypadku Skarżyska-Kamiennej jest to Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji.

„Sportowa rekreacja aktywną integracją” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Celem organizatorów jest wzmożenie motywacji osób dorosłych, seniorów, młodzieży i dzieci, zarówno pełnosprawnych jak i z niepełnosprawnościami do wyjścia z domu i integracji rodzin i społeczności lokalnych wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

CELE

TERMIN

XVI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich – XXX Sportowy Turniej Miast i Gmin odbędzie się w terminie od 21 do 27  września 2024 r.

UCZESTNICTWO

W imprezach organizowanych w ramach Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy, m.in.: osoby dorosłe, przedszkolaki, uczniowie szkół, studenci, pracownicy działających tam firm, żołnierze, strażacy, policjanci, harcerze, itp. – osoby zarówno pełnosprawne jak i z niepełnosprawnościami.

Imprezą turniejową zaliczaną do klasyfikacji generalnej jest wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym będącym formą aktywności ruchowej, które:

Uwaga: wydarzenia – konkurencje zorganizowane w tym samym miejscu i czasie stanowią jedną imprezę zaliczaną do klasyfikacji.

W klasyfikacji generalnej Turnieju do liczby startujących będą zaliczone wyłącznie osoby biorące czynny i świadomy udział w imprezach turniejowych. Do liczby startujących nie będą wliczani widzowie.

Uwagi: Osoba startująca w Turnieju może brać udział w kilku imprezach rekreacyjno-sportowych zorganizowanych na terenie tej samej miejscowości przez różnych organizatorów i każdorazowo mieć zaliczone uczestnictwo.

Jeśli w dniach 21 – 27 września 2024 organizujesz wydarzenie sportowo-rekreacyjne, zawody lub rozgrywki sportowe prosimy o przesyłanie na adres kontakt@mcsir.skarzysko.pl wykazu imprez i wydarzeń sportowych, jakie będą miały miejsce w przedszkolach, szkołach, jednostkach ochotniczych straży pożarnych, w drużynach harcerskich itp.

Kalendarz imprez (dostępny TUTAJ) będziemy aktualizować na bieżąco.