Wakacje na półmetku

Najmłodsi skarżyszczanie chętnie korzystają z oferty zajęć wakacyjnych, o czym na własne oczy przekonali się Prezydent Arkadiusz Bogucki oraz Zastępca Prezydenta Iwona Jeziorska. Choć pierwszy miesiąc letniej przerwy już za nami, na dzieci czeka jeszcze sporo atrakcji.

Przedstawiciele Kolegium Prezydenckiego odwiedzili uczestników zajęć z papieroplastyki w Miejskim Centrum Kultury. Dzieci chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych przygodach i planach, a także o przygotowywanych pracach plastycznych i technice ich wykonania. Goście musieli również przejść przyspieszony kurs quillingu, po którym udali się do Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Towarowej. W oddziale dziecięcym Filii nr 1 odbywają się wakacyjne zajęcia pod hasłem: „Halo Mamo, Halo Tato w bibliotece spędzam lato”. Uczestnicy, zainspirowani lekturą książek podróżniczych autorstwa Martyny Wojciechowskiej, pracowali nad własną wersją afrykańskich masek.

Tego samego dnia, wieczorem odbyła się również zabawa w teatr: “Wieczorynki u Babci Malwinki”. Uczestnicy spotkania wcielili się w bohaterów bajki o Czerwonym Kapturku i zainscenizowali popularną historię z klasyki literatury dziecięcej.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z wakacyjną ofertę miejskich jednostek – kalendarz na sierpień jest wypełniony ciekawymi warsztatami i zajęciami, skierowanymi do dzieci w różnym wieku (szczegóły na stronach miejskich jednostek).

A już w najbliższy piątek 9 sierpnia na placu przy ulicy Południowej, w Miasteczku Ruchu Drogowego, odbędzie się impreza plenerowa “Z Kulturą za Pan Brat”. Zachęcamy do udziału!