Na placu budowy: ul. Główna w przebudowie

Trwają prace przy przebudowie ulicy Głównej. Inwestycja zakończy się jesienią. Ulica Główna zyska nową nawierzchnię na długości 1,35 km. Po jednej stronie powstanie chodnik.

Prace prowadzi firma TRAKT S.A. z Piekoszowa, a termin zakończenia przebudowy przewidziano na połowę listopada.

Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem zewnętrznym, a jest to kwota ponad 4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ogólny koszt inwestycji wynosi ponad 7 mln zł.

Przypomnijmy, że równolegle trwa budowa ulicy Kochanowskiego, na którą miasto także otrzymało dofinansowanie z RFRD (informujemy o tym TUTAJ). Miasto planuje składać wnioski o dofinansowania do remontu kolejnych dróg.

– W tym roku złożymy wniosek najprawdopodobniej na przebudowę ulicy Racławickiej na odcinku należącym do naszego miasta. Część drogi należy do gminy Skarżysko Kościelne, która będzie realizowała inwestycję na swoim odcinku w tym roku, natomiast my przygotowujemy się do przebudowy naszego odcinka w przyszłym roku – informuje Konrad Wikarjusz, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.