1

SP nr 5 jeszcze bardziej przyjazna osobom niepełnosprawnym

W Szkole Podstawowej nr 5 zainstalowana została platforma schodowa, która umożliwi niepełnosprawnym uczniom przemieszczanie się pomiędzy piętrami. To pierwszy etap dostosowywania szkoły i terenu wokół do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oficjalny odbiór platformy schodowej odbył się 27 stycznia. W Szkole Podstawowej z dyrektor Renatą Karpetą spotkali się m.in.: prezydent miasta Konrad Krönig , zastępca prezydenta Krzysztof Myszka, starosta skarżyski Artur Berus, przedstawiciele wykonawcy, rodzice oraz uczennica szkoły, dla której platforma oznacza możliwość swobodnego przemieszczania się po budynku.

Zadanie, dzięki dobrej współpracy miasta i powiatu skarżyskiego, wykonane zostało z dofinansowaniem w wysokości blisko 50 tysięcy złotych, które powiat na wniosek gminy pozyskał z PFRON. Pozostała kwota – ponad 100 tysięcy złotych – dołożona została z budżetu miasta.

Warto dodać, że montaż platformy schodowej jest pierwszym etapem, planowanego dostosowywania szkoły i terenu wokół do potrzeb osób niepełnosprawnych. W planach jest także

modernizacja podjazdu, parkingu i przestrzeni przed szkołą. Również na ten cel gmina będzie się starała o dofinansowanie zewnętrzne.