Prezydent Skarżyska-Kamiennej oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zapraszają do udziału w ogólnopolskiej rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz, a Skarżysko jednym z 43 uczestników. Zasady rywalizacji są proste: rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Akcja rozpocznie się 1 września i potrwa do końca miesiąca.
Pierwsza edycja rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski została przeprowadzona w 2019 roku. Przed nami druga odsłona zabawy. Zachęcamy rowerzystów do pobrania darmowej aplikacji i do udziału.
Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!
Zabawa rozpocznie się 1 września i potrwa miesiąc. Do rywalizacji staną 43 miasta: Białystok, Biała Podlaska, Bielsko-Biała , Bydgoszcz (Metropolia), Chorzów, Elbląg, Ełk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Kalisz, Koszalin, Krosno, Leszno, Łomża, Mysłowice, Nowa Sól, Nowy Sącz, Olsztyn, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Piekary Śląskie, Piotrków Trybunalski, Płock, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Rzeszów, Sieradz, Słupsk, Starogard Gdański, Suwałki, Świętochłowice, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Włocławek, Żory oraz nasze miasto – Skarżysko-Kamienna.
Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.
Na trzy najbardziej aktywne miasta czekają nagrody w postaci samoobsługowych stacji naprawy rowerów.
Szczegółu projektu znajdują się na oficjalnej stronie rywalizacji www.rowerowastolicapolski.pl.
Do 16 sierpnia każdy uczestnik rywalizacji miał możliwość odbycia treningu. Prawdziwa rywalizacja rozpocznie się od 1 września 2020. Od 19 sierpnia natomiast jest możliwość zapisywania się do rywalizacji. Co ważne: osoby, które były zapisane do treningu, nie muszą ponownie zapisywać się do Rywalizacji!
Jednocześnie przypominamy, iż w rywalizacji zmienia się przelicznik. Punkty będą przeliczane według wzoru, gdzie „current” to liczba mieszkańców danego miasta, „distance” – liczba kilometrów przejechana przez dane miasto, X – przelicznik zamieniający na punkty (w naszym wypadku wynosi „1000”). Liczba mieszkańców danego miasta jest liczona na podstawie danych GUS z czerwca 2019 roku. Powyższy przelicznik daje równe szanse wszystkim samorządom.
Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski to nie tylko pozytywna forma rozrywki promująca zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców i wykorzystanie roweru jako alternatywnego środka transportu, ale także – poprzez zebrane w aplikacji informację o potokach ruchu rowerzystów – przydatne narzędzie przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej.