Skarżyskie Dni Profilaktyki: zapraszamy na prelekcje, szkolenia i spektakle

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig zaprasza na Skarżyskie Dni Profilaktyki. Wydarzenia – zaplanowane na maj i czerwiec – wpisują się w XX Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. Zaplanowano między innymi: prelekcję dla psychologów, pedagogów i nauczycieli, prelekcję dla seniorów, szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych, spektakle, spotkania i konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do udziału!

Skarżyskie Dni Profilaktyki
maj | czerwiec 2023

PRELEKCJA: ZABURZENIA DEPRESYJNE U DZIECI I MŁODZIEŻY

16 maja, godz. 9.00, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

W programie:

Prelekcja adresowana jest do: pedagogów/psychologów szkolnych, nauczycieli ze szkół i przedszkoli, przedstawicieli służb pomocowych.
Udział możliwy po wypełnieniu i przesłaniu (do 12 maja) karty zgłoszeniowej na adres: a.perkowska@um.skarzysko.pl lub dostarczenie wypełnionej karty (do pobrania TUTAJ) do Urzędu Miasta w Skarżysku- Kamiennej, ul. Sikorskiego 18, pok. 15.

PRELEKCJA: BEZPIECZNY SENIOR

18 maja, godz. 9.00, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

W programie:

Prelekcja otwarta dla mieszkańców miasta; adresowana do osób starszych oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa i komfortu życia seniorów oraz przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych.

SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

10-11 maja, Szkoły Podstawowe nr 4 i 5
Spektakle profilaktyczne adresowane do uczniów SP nr 4 i SP nr 5

5 i 6 czerwca, w godz. 8.30-13.30, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej
Spektakl profilaktyczny: Tajemniczy skrzat, Teatr Kurtyna
Do udziału zaproszone zostaną dzieci ze skarżyskich przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych

7 czerwca, w godz. 8.30-11.30, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej
Spektakl profilaktyczny: Niewinna gra, Teatr Kurtyna
Do udziału zaproszone zostaną dzieci ze skarżyskich szkół podstawowych z klas 4-6

WYDARZENIA W SZKOŁACH

Przez cały maj:

– Cykliczne zajęcia profilaktyczne, spektakle profilaktyczne, konkursy z nagrodami; podsumowaniem wydarzeń będzie Dzień przeciw przemocy, który odbędzie się 29 maja (adresaci: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7)

– Konkurs dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, realizowany przy współpracy z Sekcją Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skarżysku-Kamiennej

SZKOLENIE DLA SPRZEDAWCÓW NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH ODPOWIEDZIALNY SPRZEDAWCA

12 czerwca, godz. 10.30-12.30, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej
Szkolenie „Odpowiedzialny sprzedawca” adresowane jest do przedsiębiorców posiadających aktualne zezwolenia na sprzedaż  i podawanie napojów alkoholowych na terenie naszego miasta.

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

Przez cały rok w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej organizowane są bezpłatne specjalistyczne porady prawne świadczone osobom i rodzinom z powodu przemocy w rodzinie, alkoholizmu lub narkomanii.
Z porad mogą korzystać mieszkańcy gminy Skarżysko- Kamienna, po wcześniejszej rejestracji w Referacie Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta (osobiście lub telefonicznie – tel. 41 25 20 518).