Przed nami obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki oraz Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Małkus zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucja 3 Maja.
Obchody rozpoczną się w sobotę 2 maja (w uroczystość NMP Królowej Polski) o godzinie 9.30 Mszą świętą za Ojczyznę w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Przed rozpoczęciem liturgii przedstawiciele samorządu złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja, która znajduje się przy wejściu do Sanktuarium.
Główne uroczystości miejskie odbędą się w niedzielę 3 maja o godzinie 11.00 przy Pomniku „Bojownikom o wolność i Niepodległość” na skwerze Solidarności. W programie przewidziano odegranie hymnu państwowego, odczytanie tekstu konstytucji, wystąpienie okolicznościowe Prezydenta Miasta oraz składanie wiązanek przez delegacje.
Zachęcamy również do uczestnictwa w pozostałych wydarzeniach przygotowanych w ramach miejskiej majówki – szczegóły prezentujemy TUTAJ.
