Powstaje nowy żłobek

W budynku Zespołu Szkół Publicznych nr 1 przy ulicy Sezamkowej trwa adaptacja części pomieszczeń pod utworzenie żłobka. Miasto pozyskało na ten cel ponad 4,3 mln zł dofinansowania z programu Maluch+.

Jak informuje Prezydent Miasta Arkadiusz Bogucki, w żłobku utworzonych będzie 106 miejsc.

– Jestem przekonany, że dzięki nowym miejscom żłobkowym młodzi rodzice będą mogli szybciej wrócić na rynek pracy i realizować się zawodowo – dodaje prezydent.

W ramach prac przewidziano adaptację istniejących pomieszczeń na  potrzeby  żłobka, modernizację istniejącej kuchni, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wykonanie placu zabaw i budowę parkingu.

Prace prowadzi firma PERFECT z Kielce. Inwestycja rozpoczęła się w kwietniu, a wykonawca ma 12 miesięcy na jej zakończenie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, żłobek ruszy we wrześniu 2025 roku.