Poprawiamy bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

Gmina Skarżysko-Kamienna rozpoczęła układanie specjalnych płytek przy przejściach dla pieszych na drogach gminnych, które ułatwią – szczególnie osobom niepełnosprawnym – bezpieczne i spokojne dojście do przejścia dla pieszych, a co za tym idzie bezpieczne przejście przez jezdnię.

Charakterystyczne, żółte płytki z wypustkami pojawiły się przy przejściach dla pieszych na części ul. Spółdzielczej oraz na ul. Norwida. W niedługim czasie zostaną ułożone również przy przejściach na ul. Sikorskiego oraz ul. Okrzei. W dalszych etapach sukcesywnie montowane będą na wszystkich drogach gminnych.

Ta drobna, ale bardzo istotna zmiana to efekt wsłuchiwania się w oczekiwania i uwagi osób z niepełnosprawnościami – szczególnie niewidzących i niedowidzących.