Piknik gastronomiczny w Muzeum: jadło i artyleria w rolach głównych

Stowarzyszenie Artylerii Dawnej „Arsenał” będzie główną atrakcją „militarną” zbliżającego się pikniku „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”, który już po raz czwarty zaproponuje w najbliższą  niedzielę skarżyskie Muzeum im. Orła Białego.  Obok huku XVIII-wiecznych dział bohaterami niedzieli mają być jadło i napitek, w tym szlachetne, bo regionalne trunki.

Stołeczni artylerzyści są doskonale znani w Skarżysku, choćby z pobytu na wernisażu wystawy związanej z dziejami „Mazurka Dąbrowskiego”, przed trzema laty. Tym razem ich stroje i broń nawiążą do Insurekcji Kościuszkowskiej, której 230. rocznicę obchodzimy w tym roku.

Na amatorów wszelkich wiktuałów i napitków, ze swymi wyrobami oczekiwać będą koła gospodyń wiejskich i inni „gastronomowie”. Nie zabraknie też wyrobów Browarów Bałtów. Zapewne będą i  chętni do nabycia regionalnych serów, miodów, przetworów i wędlin. Kusić oko mają wyroby rękodzieła artystycznego.

Całość eventu odbędzie się w godz. 11-18. Zapraszamy!