Nowe elementy małej architektury w mieście

Na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury pojawiły się nowe donice z nasadzeniami. Jeżeli pomysł spodoba się mieszkańcom, podobne elementy małej architektury pojawią się również w innych częściach miasta.

To nie koniec drobnych, ale jakże ważnych zmian w mieście. Już wkrótce przy głównych ulicach pojawi się około 100 nowych koszy na śmieci.

– Zadbamy również o to, by zieleń miejska pojawiała się tam, gdzie być powinna (akcja sadzenia drzew) i znikała z miejsc niepożądanych (koordynacja koszenia trawników i odchwaszczania chodników) – podkreśla Prezydent Miasta Arkadiusz Bogucki.

Nowe elementy małej architektury będą upiększały miasto i mamy nadzieję, że nie staną się celem wandali.

– My zadbamy o infrastrukturę, ale wszyscy musimy się postarać, żeby zmiany były trwałe. Walczmy z aktami wandalizmu : czy to w zakresie niszczenia zieleni, czy np. dewastacji koszy – apeluje Prezydent Skarżyska-Kamiennej.

Dodajmy, że gruntowne zmiany w obszarze utrzymania terenów miejskich – aby usprawnić system utrzymania porządku w mieście – wprowadzone będą w przyszłym roku.