Kolejne kroki przybliżające do przebudowy ul. Głównej

4 mln 184 tys. 442 zł – tyle wynosi dofinansowanie, które gmina Skarżysko-Kamienna pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ulicy Głównej. We wtorek 7 marca prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig podpisał umowę w tej sprawie z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem.

Dofinansowanie w kwocie ponad 4 mln zł pokryje 70% kosztów inwestycji. Jej łączna wartość to bez mała 6 mln zł. Pozostała część to wkład własny miasta.

Przetarg na przebudowę ulicy Głównej już został ogłoszony. Oferenci mogą składać dokumenty do 17 marca. Droga będzie gruntownie przebudowana jeszcze w tym roku. W zakresie prac zaplanowane jest między innymi wykonanie nowej nawierzchni jezdni, wykonanie chodnika, budowana zjazdów do posesji, regulacja wysokościowa studzienek istniejącego uzbrojenia, budowa kanalizacji deszczowej.