Kluby Senior+ z dofinansowaniem

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki oraz Skarbnik Miasta Ewa Pawełczyk podpisali w środę 5 czerwca z Wojewodą Świętokrzyskim Józefem Brykiem umowę na dofinansowanie do działalności Klubów Senior+. Dotacja na ten rok wynosi 85 tysięcy złotych. Pokrywa to 24% kosztów utrzymania obu klubów. Pozostała część finansowana jest przez miasto.

W naszym mieście działają dwa Kluby Senior+ (jeden przy ulicy Norwida – utworzony w 2017 roku, drugi przy ulicy Rynek – utworzony w 2018 roku). Oba Kluby prowadzone są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Codziennie z zajęć korzysta kilkudziesięciu seniorów, którzy biorą udział w różnorodnych zajęciach i wycieczkach, rozwijają swoje pasje, aktywizują się ruchowo i społecznie.

Seniorzy objęci są poszczególnymi rodzajami usług, są to:

W 2024 roku łączny koszt prowadzenia Klubów Senior+ w Skarżysku-Kamiennej wyniesie 349 796 złotych. Pozyskana dotacja wynosi 84 624 złotych.