III  sesja Rady Miasta – porządek obrad

20 czerwca o godzinie 9.00 odbędzie się sesja Rady Miasta, w trakcie której skład Rady uzupełniony będzie o 21. radnego, odbędą się głosowania nad udzielenia wotum zaufania i absolutorium.

Porządek obrad III  Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej
20.06.2024r., godz. 09.00
w  siedzibie Urzędu Miasta w  sali konferencyjnej II piętro ul. Sikorskiego 18 w Skarżysku-Kamiennej

1. Otwarcie Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.
  2. Stwierdzenie prawomocności posiedzenia i ustalenie porządku obrad.
  3. Wręczenie przez Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej w Skarżysku-Kamiennej nowo wybranemu Radnemu Rady Miasta Skarżyska -Kamiennej zaświadczenia o wyborze.
  4. Złożenie ślubowania przez Radnego Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.
  5. Przyjęcie protokołu z obrad poprzedniej sesji Rady Miasta.
  6. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
  7. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr II/3/2024 Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 21 maja 2024 r w sprawie powołania stałych Komisji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej i ich składów.
  8. Przedstawienie raportu o stanie gminy za 2023 rok.
  9. Debata nad raportem o stanie gminy.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Skarżyska-Kamiennej wotum zaufania.
  11. Sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej za 2023 rok.
  12. Informacja o stanie mienia komunalnego Gminy Skarżyska-Kamiennej według stanu na dzień 31.12.2023 r
  13. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach o sprawozdaniach z wykonania budżetu Miasta Skarżyska-Kamiennej za 2023 rok.
  14. Opinia Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej za 2023 rok i sprawozdania finansowego za 2023 rok.
  15. Dyskusja.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej za 2023 rok.
  17. Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Skarżyska-Kamiennej za 2023 rok.
  18. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w sprawie absolutorium.
  19. Dyskusja.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Skarżyska- Kamiennej absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok.
  21. Informacja o wykonaniu planów finansowych dla wydzielonych rachunków środków otrzymanych w 2023 roku z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz środków z Funduszu Pomocy.
  22. Sprawozdanie z realizacji Rocznego Programu Współpracy Miasta Skarżyska-Kamiennej z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2023 roku.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Skarżyska-Kamiennej na 2024 rok.
  24. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2024-2041.
  25. Podjęcie uchwały w sprawie emisji obligacji oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.
  26. Podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny przypadających Gminie Skarżysko-Kamienna i jej jednostkom organizacyjnym, warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga będzie stanowić pomoc publiczną oraz wskazania organu uprawnionego do udzielania tych ulg.
  27. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Przychodnie Miejskie” w Skarżysku-Kamiennej za 2023 rok.
  28. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia raportu o sytuacji ekonomiczno- finansowej za 2023 rok Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej.
  29. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru przedstawiciela Rady Miasta Skarżysko-Kamienna do Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Przychodnie Miejskie”.
  30. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Paryskiej.
  31. Podjęcie uchwały w sprawie oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę części nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Osterwy.
  32. Sprawy różne.
  33. Zamknięcie obrad sesji.