II sesja Rady Miasta – jednomyślne głosowania radnych

21 maja odbyła się II sesja Rady Miasta. W trakcie obrad radni podejmowali uchwały o składach poszczególnych komisji tematycznych oraz wybierali ich przewodniczących. Ustalili również wysokość wynagrodzenia Prezydenta Miasta (zgodnie z jego wolą – na najniższym możliwym poziomie).

Komisje pełnią funkcję pomocniczą Rady Miasta.

Oto składy komisji stałych Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej:

KOMISJA REWIZYJNA

KOMISJA BUDŻETU, ROZWOJU GOSPODARCZEGO I WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ

KOMISJA GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ

KOMISJA OŚWIATY, WYCHOWANIA, KULTURY, SPORTU I REKREACJI

KOMISJA ZDROWIA I OPIEKI SPOŁECZNEJ

KOMISJA ŁADU PRZESTRZENNEGO, GOSPODARKI GRUNTAMI I OCHRONY ŚRODOWISKA

KOMISJA SKARG, WNIOSKÓW I PETYCJI

W trakcie obrad powołano również Doraźną Komisję Statutową do opracowania zmian w Statucie Miasta Skarżyska-Kamiennej.

DORAŹNA KOMISJA STATUTOWA

Uchwały w sprawie składów komisji oraz wyboru ich przewodniczących zostały podjęte przez radnych jednogłośnie.

– Okazuje się, że możemy wspólnie rozmawiać o wspólnych sprawach. Okazuje się, że możemy głosować jednogłośnie. Jesteśmy jedną z niewielu gmin w Polsce, w których wszystkie kluby mają swoich przedstawicieli w komisjach. To pokazuje, że ta Rada Miasta może wypracowywać naprawdę wielkie rzeczy – podsumował Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki.

Radni ustalili również wysokość wynagrodzenia Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. Zgodnie z wolą Prezydenta Arkadiusza Boguckiego, kwoty zostały ustalone na poziomie minimalnym, przewidzianym przepisami prawa.

Wynagrodzenie wyniesie:

Prezydentowi przysługuje również dodatek za wieloletnią pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Maksymalna stawka wynagrodzenia zasadniczego przewidziana przepisami prawa dla prezydenta miasta o wielkości takiej jak Skarżysko-Kamienna wynosi 10.770 zł, dodatku funkcyjnego – 3.450 zł, dodatku specjalnego – 30% łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

– Deklarowałem w kampanii wyborczej, że powinienem jako prezydent zarabiać najniższą możliwą kwotę, ponieważ miasto jest w złej kondycji finansowej – przypomniał przed głosowaniem Prezydent Arkadiusz Bogucki.

Uchwała została podjęta 19 głosami ZA i przy jednym głosie wstrzymującym się.

Przypominamy, iż sesje Rady Miasta można oglądać na żywo na stronie internetowej Urzędu Miasta www.skarzysko.pl w zakładce RADA MIASTA.