Dzień Edukacji Narodowej

13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie której pracownicy placówek oświatowych podległych miastu oraz powiatowi odebrali nagrody i wyróżnienia. Słowa podziękowania za codzienne zaangażowanie w wychowywanie i edukację dzieci oraz młodzieży, a także życzenia kolejnych zawodowych sukcesów w imieniu skarżyskiego samorządu przekazał zebranym prezydent miasta Konrad Krönig.

Gospodarzem tegorocznej uroczystości było Starostwo Powiatowe, we współpracy z Urzędem Miasta, a głównymi bohaterami spotkania – pracownicy placówek oświatowych.

Na wstępie słowa podziękowania za pracę oraz życzenia składali zebranym: starosta skarżyski Artur Berus, prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Renata Bilska reprezentująca Urząd Marszałkowski. W uroczystości uczestniczyli również m.in. Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka, członkowie Zarządu Powiatu Katarzyna Bilska i Adam Ciok oraz przedstawiciele Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej: Andrzej Warwas, Jacek Jamroz, Jerzy Stopa.

– Przyjmijcie proszę słowa szczerej wdzięczności i uznania za zaangażowanie, pasję, empatyczne podejście do uczniów, a także za wyrozumiałość – zwrócił się do pracowników szkół placówek edukacyjnych i wychowawczych prezydent Skarżyska-Kamiennej. – Życzę Państwu poczucia dumy z zawodowych osiągnięć i wielu kolejnych sukcesów. Życzę również, by praca z dziećmi i młodzieżą była niewyczerpanym źródłem inspiracji oraz byście stale odnajdowali uznanie w oczach uczniów i ich rodziców – dodawał prezydent miasta.

Najważniejszymi punktami spotkania było wręczenie wyróżnień i nagród: Medali Komisji Edukacji Narodowej, Nagród Ministra Edukacji i Nauki, Nagród Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Nagród Starosty Skarżyskiego oraz Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. W trakcie uroczystości odczytane były również nazwiska osób, które w trakcie uroczystości wojewódzkiej zostały uhonorowane: Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę.

Uroczystość zakończył występ artystyczny młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI ZA ZASŁUGI W DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU OŚWIATY ODZNACZONA ZOSTAŁA:

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI ZA ZASŁUGI W DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ROZWOJU OŚWIATY ODZNACZONA ZOSTAŁA:

MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ ODZNACZONA ZOSTAŁA:

MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ ODZNACZONA ZOSTAŁA:

MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ ODZNACZONA ZOSTAŁA:

MEDALEM KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ ODZNACZENI ZOSTALI:

NAGRODY MINISTRA EDUKACJI I NAUKI OTRZYMALI:

NAGRODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KURATORA OŚWIATY OTRZYMALI:

NAGRODY PREZYDENTA SKARŻYSKA-KAMIENNEJ OTRZYMALI:

NAGRODY STAROSTY SKARŻYSKIEGO OTRZYMALI: