Czas na Rady! Mieszkańcy dwóch kolejnych osiedli chcą mieć swoich osiedlowych radnych

Ruszyła procedura powołania dwóch nowych Rad Osiedla. Z wnioskami w tej sprawie zwróciły się grupy inicjatywne z osiedli: Skałka i Paryska. Projekty uchwał Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w sprawie utworzenia wspomnianych Rad Osiedla i uchwalenia ich Statutów właśnie trafiły do konsultacji społecznych.

Konsultacje potrwają do końca września. Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z dokumentami i wyrażania swoich opinii (szczegóły dostępne są tutaj: KONSULTACJE W SPRAWIE RADY OSIEDLA SKAŁKA | KONSULTACJE W SPRAWIE RADY OSIEDLA PARYSKA).

Kolejnym krokiem, po zakończeniu konsultacji, będzie przedstawienie projektów uchwał Radzie Miasta, a następnie – ogłoszenie wyborów na osiedlach. O składach Rad Osiedla zdecydują uprawnieni mieszkańcy.

Przypomnijmy, że obecnie w Skarżysku-Kamiennej funkcjonują cztery Rady Osiedla (Bór, Pogorzałe, Bzinek, Dolna Kamienna I). Do tworzenia Rad Osiedli na kolejnych osiedlach zachęcał mieszkańców sam Prezydent Skarżyska-Kamiennej.

– Bardzo mi zależy na dobrej i efektywnej współpracy z mieszkańcami wszystkich osiedli – mówi Prezydent Arkadiusz Bogucki. – Cieszę się, że mieszkańcy kolejnych części miasta podejmują inicjatywę tworzenia Rady Osiedla. Dziękuję grupom inicjatywnym ze Skałki i osiedla Paryska oraz zachęcam kolejnych. Ze swojej strony deklaruję pełną współpracę, a także wsparcie organizacyjne, logistyczne i informacyjne w procesie tworzenia nowych  Rad Osiedli – dodaje.

Rady Osiedla pełnią funkcję opiniodawczą i doradczą dla władz miasta, są przekaźnikiem informacji i ustaleń między Prezydentem Miasta, Radą Miasta a mieszkańcami. Rady podejmują również inicjatywy dla mieszkańców swojego osiedla. Każda z nich ma do dyspozycji pieniądze, wydzielone w ramach budżetu miasta na każdy kolejny rok, którymi może dysponować na swoje cele.

Zachęcamy kolejne grupy inicjatywne do składania wniosków w tej sprawie. Wszelkich informacji udziela w tym zakresie Biuro Rady Miasta (pok. 124, I piętro Urzędu Miasta, tel. 41 25 20 122).

Zapraszamy na oficjalny profil Urzędu Miasta na FB – TUTAJ.