1

Budżet Obywatelski: o głosy powalczy 7 projektów

5 września w naszym mieście rozpocznie się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta będą mogli oddać głos na wybrany spośród 7 projektów.

JAK GŁOSOWAĆ?

Głosowanie potrwa od 5 do 15 września 2022 roku. Prowadzone będzie wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.skarzysko.budzet-obywatelski.org.

Głos na jeden z 7 projektów będzie mogła oddać każda zameldowana na terenie Skarżyska-Kamiennej osoba, która ukończyła 16 rok życia (mieszkańcy do 18 roku życia muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego).

Wyniki głosowania będą znane do 16 września.

Do realizacji w 2023 roku trafią cztery projekty, które uzyskają najwyższą liczbę głosów. Pula pieniędzy na ten cel to 400 tysięcy złotych.

Ze szczegółami można się zapoznać na portalu Budżetu Obywatelskiego www.skarzysko.budzet-obywatelski.org.

OSTATECZNA LISTA PROJEKTÓW ZGŁOSZONYCH DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA SKARŻYSKA-KAMIENNEJ NA 2023 ROK, KTÓRE ZOSTANĄ PODDANE POD GŁOSOWANIE (wraz z kolejnością na liście do głosowania):

1. Aktywna Kamienna Etap III – modernizacja placu im. A. Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej – wyposażenie placu zabaw w urządzenia do zabawy
2. „Bór bezpiecznie i zdrowo” VII – rozbudowa ścieżki zdrowia wraz z budową strefy relaksu
3. „Integracyjny Plac Radosnej Zabawy”
4. Bezpieczna zabawa dla malucha
5. Budowa zewnętrznej siłowni plenerowej pod nazwą „Zdrowo na sportowo” przy Zespole Szkół Publicznych nr 4 w Skarżysku-Kamiennej
6. ActivePARK os. Piłsudskiego (III) – rozbudowa miejsca do rekreacji dla dzieci, wraz z modernizacją i budową ciągów pieszych, oraz urządzeniem zieleni
7. Mini Amfiteatr na Osiedlu Pogorzałe