Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Lodowisko jeszcze w tym roku

sesja rady 23 (2) [lid].JPGPo burzliwej i długiej dyskusji radni zgodzili się na propozycję Prezydenta Romana Wojcieszka dotyczącą nowych inwestycji w mieście. Dzięki temu jeszcze w tym roku m.in. będzie w Skarżysku lodowisko, a siatkarze zdobędą szansę na pozyskanie drugoligowego zespołu siatkówki.


Najwięcej kontrowersji przyniósł projekt dotyczący wprowadzenia zmian w budżecie miasta na 2009 rok. Po przedstawieniu projektu uchwały przez prezydenta Wojcieszka dyskusję rozpoczął przewodniczący Rady Miasta Bogusław Ciok.


- Jestem zagorzałym sportowcem, ale muszę przyznać, że przeznaczenie 200 tysięcy złotych na siatkówkę w naszym mieście jest niezasadne.Lepiej przeznczyć te pieniądze na Granat, w którym sport uprawia 300 osób, a nie dla 15 siatkarzy, którzy jeszcze nie będą mieszkańcami Skarżyska, bo ich nie mamy. Zawodnicy, którymi dysponujemy nie są zawodnikami dla II ligi, powinniśmy zacząć od III ligi. Według mnie, a znam się na sporcie, mamy nikłe szanse, aby nasi mieszkańcy dobrze grali. Jestem ogromnym sympatykiem siatkówki, ale na zdrowych zasadach. Nie rzucajmy się od razu na głęboką wodę – mówił.


- Nie ma Pan racji panie przewodniczący. Wiadomo, że najtrudniej jest zacząć, ale dajmy szansę młodym – ripostował Konrad Kronig.


Dyskusję na temat siatkwóki zamknął Grzegorz Wierzbowicz, trener siatkarzy.
- Ja jestem już na emeryturze, ale cieszę się, że się doczekałem hali z prawdziwego zdarzenia w Skarżysku. Uważam, że powinniśmy dac szansę młodym ludziom na rozwijanie się. Nikogo nie zachęcimy jeśli będziemy w III lidze, II liga- zapewne przyciągnie i zachęci młodych do tego sportu. Ja też jestem pełen obaw, ale uważam że warto spróbować i dać szansę naszej młodzieży, bo interesuje się siatkówką.


Radni też mieli wiele obiekcji co do zakupu lodowiska. Ich zdaniem jest wiele innych i ważniejszych rzeczy do zrobienia.


Radna Halina Karpińska ubolewała, że jest mało pieniędzy na remonty w szkołach. Skarżyła się, że nikt z komisją oświaty nie rozmawiał na temat lodowiska, a teraz stawia się ich pod ścianą i rząda tak trudnego wyboru.


- Nie mogę się z panią zgodzić. O lodowisku mówimy już od chwili, kiedy zgodzililiśmy na budowę boisk wielofunkcyjnych Orlik 2012 przy hali sportowej, a zrezygnowaliśmy z lodowiska, na którego nie było nas stać. Obiecałem wówczas, że będziemy nad tym pracować i w Skarżysku lodowisko będzie. I słowa dotrzymałem. Nie stać nas na ponad 3,5 miliona na lodowisko trwałe, ale możemy mieć przenośne lodowisko za milion 350 tysięcy złotych. Projekt uchwały dostaliście Państwo tydzień temu. Byłem i jestem do waszej dyspozycji zawsze, ale nikt z komisji o nic mnie nie pytał. Zależy mi na dobru i rozwoju tego miasta. Powinniśmy iść w jednym kierunku. Nowe inwestycje to przecież nie sukces Wojcieszka, ale nas wszystkich. Nie patrzcie Państwo przez pryzmat przyszłych wyborów. Zadbajmy o to miasto. Zgódźcie się na proponowane zmiany. To będzie nasz wspólny sukces. Sukces tej kadencji – przekonywał prezydent Roman Wojcieszek.


sesja rady 23 [640 x 457].JPGsesja rady 23 (2) [640 x 457].JPGsesja rady 23 (3) [640 x 457].JPG


Po tym, jak przewodniczący zamknłą dyskuję w tej sprawie odbyło się głosowanie. 12 radnych było ZA, przy 7 wstrzymujących się ( Waldemar Mazur, Bogusław Ciok, Andrzej Kazanowski, Halina Karpińska, Joanna Robakowska, Jarosław Tarasiński i Marek Miernik)

 

sesja rady 23 (4) [640 x 457].JPG


A oto zmiany jakie dotyczyła ta uchwała:

 • dofinansowanie do stowarzyszeń sportowych i na stypendia sportowe w kwocie 200 tys. zł

 • zakup przenośnego lodowiska o wymiarach 30 x 20 m za kwotę 1 mln 350 tys. zł,

W tym roku lodowisko będzie zainstalowane na Plantach. W następnych sezonach zimowych będzie przenoszone w inne dzielnice miasta.

 • opracowanie studium koncepcyjnego przebudowy basenu przy SP 13 - za kwotę 30 tys. zł,

 • opracowanie projektu koncepcyjnego przebudowy sali gimnastycznej przy SP 3 - za kwotę 25 tys. zł,

 • opracowanie projektu koncepcyjnego zagospodarowania placu pomiędzy ul. Franciszkańską a ul. Rynek - za kwotę 50 tys. zł,

 • dla Zarządu Budynków Komunalnych – kwota 110.000 zł. m.in. na wymianę okien w budynku ZZK oraz na wydatki bieżące związane z intensywną windykacją zaległości co przynosi efekty w dochodach Gminy

 • na zwiększenie wydatków na wykup terenów przed Dworcem PKP – kwota 1.278.000 zł.

 • na zwiększenie dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej – kwota 25.000

 • wkład własny w kwocie 211 tys. zł do programu „Radosna Szkoła” polegającego na doposażeniu szkół dla sześciolatków rozpoczynających naukę w urządzenia zabawowe wewnątrz i na zewnątrz budynków szkół (50%, finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej),

 • przebudowę ulicy Konarskiego na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Piłsudskiego zgodnie z porozumieniem zawartym ze Starostą Skarżyskim w dniu 14 lipca br. (35 % wartości inwestycji),

 • budowę sygnalizacji świetlnej w ulicy 1 Maja na skrzyżowaniu z ulicą Czerwonego Krzyża – w roku bieżącym w zakresie dokumentacji, w roku przyszłym w zakresie robót budowlanych - zgodnie z porozumieniem zawartym ze Starostą Skarżyskim w dniu 14 lipca br. (50 % wartości inwestycji).


bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.