Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Los MCK-u przypieczętowany

podpis MCK 0 [lid].JPGPrezydent Skarżyska Roman Wojcieszek oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas wspólnie podpisali preumowę na dofinansowanie modernizacji i rozbudowy Miejskiego Centrum Kultury. Ceremonia podpisania preumowy miała miejsce 21 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.4.933.573,32 PLN tyle wynosi kwota jaką Miejskie Centrum Kultury otrzyma na dofinansowanie projektu rozbudowy i przebudowy skarżyskiego Domu Kultury. 21 lipca w sali lustrzanej w Kieleckim WDK-u odbyła się oficjalna ceremonia podpisania preumowy w tej sprawie. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i Prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek wspólnie złożyli podpisy na tym doniosłym dla naszego miasta dokumencie. Marszałek Adam Jarubas tuż przed podpisaniem umowy pogratulował na forum publicznym prezydentowi Wojcieszkowi zajęcia przez naszą gminę 17 miejsca w rankingu „Europejski samorząd”. Ranking ten badał efektywność w dysponowaniu pieniędzmi pozyskiwanymi w ramach funduszy unijnych. Marszałek Jarubas w trakcie składania gratulacji z tego tytułu wyraził swoje uznanie dla Prezydenta Romana Wojcieszka stwierdzając, że: Skarżysko odżywa i przeżywa okres rozkwitu pod rządami Prezydenta Wojcieszka.

podpis MCK 2 [640 x 457].JPG

Po tych jakże miłych słowach nastąpiło oficjalne podpisanie preumowy.
Rozbudowa i przebudowa MCK ma kosztować w całości 8 222 622,20 zł brutto. Szereg prac jakie zostaną wykonane w ramach tego projektu odmieni nie do poznania skarżyskiego molocha kulturalnego, który obecnie jest reliktem minionej epoki. Prace polegające na rozbudowie i przebudowie MCK powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

podpis MCK [640 x 457].JPG

podpis MCK 3 [640 x 457].JPG

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.