Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wandale znowu w akcji

przyst.lid.JPGW ostatni weekend znowu wybito szyby w wiatach przystankowych. Tym razem wandale wybili 4 szyby na przystanach przy ul. 1-go maja i 1 szybę u zbiegu ulic Legionów/Krakowska.


Straty poniesione z tego tytułu wynoszą 10.265,67 zł. Za tą kwotę miasto mogło by kupić 9-10 średnich wiat przystankowych. Pocieszający jest fakt, że policja ujęła sprawców na gorącym uczynku. Byli to małoletni mieszkańcy Skarżyska.

 

Nie jest to pierwsze wydarzenie tego typu w naszym mieście.Kilka dni temu wybito szybę na przystanku przy ulicy Metalowców na przeciwko Gimnazjum nr 3. Sprawdziliśmy. Tylko w tym roku wybito 21 szyb. Wszelkie naprawy będą jednak możliwe dopiero na jesieni po zrobieniu szczegółowych oględzin, wyceny oraz rozstrzygnięciu przetargu.

 

- To przykre, że musimy zajmować się cały czas naprawianiem szkód zamiast kolejnymi remontami czy nowymi inwestycjami. Jak widać ludzie nie potrafią poszanować naszej pracy, a przecież każdy chciałby mieszkać w ładnieszym otoczeniu. Ale o to musimy zadbać przede wszystkim sami – powiedział Zdzisław Kobierski, zastępca Prezydenta Skarżyska.

 

przyst.1.JPG

 

 

 

 

przsyt3.JPG

 

 

 

przyst2.JPG

 

 

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.