Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Rowery do wygrania ...

kon 005 [640 x 457].JPGPodsumowanie Referendum Gminnego, wakacyjny konkurs krwiodawców, bezpłatne szczepienia przeciwko meningokokom oraz oferta wakacyjna to tematy omawiane na konferencji jaka miała miejsce 30 czerwca 2009 roku w gmachu miejskiego magistratu.

 

30 czerwca dokładnie o godz. 10.30 w świetlicy Urzędu Miasta rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli władz samorządowych Skarżyska, Łącznej, Bliżyna, Suchedniowa, Skarżyska Kościelnego oraz przedstawicielami lokalnej prasy. W konferencji wziął też udział Dyrektor Terenowy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Andrzej Choma. Prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek rozpoczął spotkanie od podsumowania referendum gminnego dotyczącego śmieci. Prezydent przedstawił statystyki związane z głosowanie w referendum. Wynika z nich jasno, że ok. 92% głosujących opowiedziała się po stronie referendum. Niestety we wszystkich gminach w których odbyło się referendum zawiodła frekwencja przez co założenia referendum nie wejdą w życie. Prezydent Roman Wojcieszek zapowiedział, że Straż Miejska nadal będzie kontrolowała osoby podejrzane o podrzucanie i nielegalne usuwanie śmieci.

 

Po tym zapewnieniu Prezydent Roman Wojcieszek wraz z Dyrektorem Terenowym Centrum Krwiodawstwa – Andrzejem Chomą ogłosili wakacyjny konkurs dla krwiodawców. Konkurs ma na celu zachęcenie ludzi w wieku od 18 do 65 lat by podzielili się bezcennym lekiem jakim jest krew. W trakcie wakacji każdy, kto odda krew będzie brał udział we wrześniowym losowaniu rowerów górskich. Dwa rowery zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Roman Wojcieszka, dalsze rowery ufundowali wójtowie Suchedniowie, Łącznej, Mirca, Bliżyna, Skarżyska Kościelnego. Dyrektor Andrzej Choma przypomniał, że akcja organizowana jest po raz drugi (a pierwszy raz z udziałem wójtów innych gmin). Zwrócił on także uwagę na to, że w zeszłorocznej akcji udało się „w wakacje zebrać o 4-5% więcej krwi niż w latach poprzednich - co jest ilością sporą”. Dyrektor zachęcał do dzielenia się krwią – KTÓRA RATUJE LUDZKIE ŻYCIE. Rowery ufundowane przez władze samorządowe naszej gminy i gmin ościennych mają nas do tego zachęcić. Oddajmy naszą krew może wygramy nie tylko rower, ale i czyjeś życie. Aby oddać krew trzeba:


  • być osobą pełnoletnią w wieku od 18 do 65 lat

  • posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęcie zawierający nr PESEL

  • posiadać dobrą wolę do oddania krwi

  • ważyć więcej niż 50 kg

  • być zdrowym (przyjmowanie leków nie pozwala na oddawanie krwi)


Oddanie krwi nie jest szkodliwe dla zdrowia osoby ją oddającej i nie powoduje tzw. przyzwyczajeń (czyli krew można przestać oddawać w dowolnej chwili swojego życia). Dyrektor Choma nadmienił, że w celu uzyskania bliższych informacji w sprawie oddania krwi można skontaktować się pod numerem tel. (041) 25-24-521 z konsultantem medycznym lub uzyskać niezbędne informacje bezpośrednio w Centrum Krwiodawstwa ul. Szpitalna 1 w Skarżysku-Kamiennej (budynek Administracji Szpitala).

 

kon 001 [640 x 457].JPGkon 002 [640 x 457].JPG


Dalszą części konferencji poprowadził Zastępca Prezydenta Grzegorz Małkus, który przedstawił zebranym założenia akcji mającej na celu bezpłatne szczepienia dziesięciolatków przeciw meningokokom oraz osoby po 75 roku życia przeciwko grypie. Akcja trafia właśnie do skarżyskich przychodni w których dzieci i starsi mogą zostać bezpłatnie zaszczepieni. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.


Na zakończenie konferencji Prezydent Grzegorz Małkus przedstawił pokaźną ofertę wakacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowaną dla pozostających w Skarżysku czas odpoczynku. 

 

kon 003 [640 x 457].JPGkon 004 [640 x 457].JPG

 


bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.