Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Zaproszenie na Brzask

brzask 3.jpgW najbliższą niedzielę tj. 28 czerwca 2009 roku na Brzasku odbędą się uroczystości z okazji 69. rocznicy rozstrzelania na Brzasku Polskich Patriotów.

 

28 czerwca o godz. 14.30 przy mogile ofiar tragicznego mordu rozpocznie się uroczysta Msza Święta polowa. Bezpośrednio po niej zaproszeni goście wystąpią z okolicznościowymi mowami, a po nich zebrani złożą wiązanki i zapalą świece. Do udziału w tej uroczystości i do podtrzymywania pamięci o krwawych dziejach naszej historii serdecznie zapraszają organizatorzy: starosta Jerzy Żmijewski, przewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Syryjczyk oraz Światowy Związek Żołnierzy AK w Skarżysku.


Dodatkowo organizatorzy informują, że w związku z tymi uroczystościami został zorganizowany bezpłatny transport dla osób, które będą chciały uczestniczyć w Mszy i spotkaniu przy mogile . Pierwszy autobus na Brzask odjedzie o godzinie 13.30 z Łyżew i będzie jechał trasą: 1 Maja, 11 Listopada, Legionów, Ponurego. Drugi autobus odjedzie o godzinie 13.30 z Dworca PKP i będzie jechał na Brzask ulicami: Sokolą, Wiejską, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Norwida, Paryską, Krakowską i Ponurego.


Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej doniosłej uroczystości, która ma podtrzymywać pamięć o tych, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu wolności.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.