Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Wyścig Solidarności w Skarżysku

XX wyscig solidar.jpg4 lipca 2009 roku w Skarżysku odbędzie się 5 etap Jubileuszowej XX edycja Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Tegoroczna edycja Wyścigu Solidarności odbędzie się na trasie Jastrzębie Zdrój – Łódź.

XX wyscig soli [640 x 457].jpg

 

XX edycja Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w tym roku już po raz czwarty zagości do naszego miasta. Tegoroczna impreza rozpocznie się w środę – 1 lipca od pokonania przez kolarzy dwóch etapów:z Jastrzębia-Zdroju do Wadowic i z Nowego Sącza do Jasła. Trzeci etap rozegrany zostanie 2 lipca na odcinku z Krosna do Jarosławia. 3 lipca kolarze będą się ścigać na trasie z Tarnobrzegu przez Sandomierz - Ożarów - Lipsko - Wierzbicę do Radomia. Piąty etap zaplanowano na 4 lipca zostanie rozegrany na trasie ze Skarżyska-Kamiennej do Kielc. Całość imprezy zostanie zakończona w niedzielę 5 lipca, kiedy to kolarze rywalizować będą na trasie ostatniego szóstego etapu, którego trasa poprowadzi z Radomska do Łodzi.

Tradycyjnie na starcie do wyścigu stanie 150 zawodników, a ekipy będą rywalizować w sześcioosobowych składach. Już po raz piąty w swojej historii wyścig rozegrany zostanie w klasie 2.1., która zarezerwowana jest dla imprez reprezentujących wysoki poziom organizacyjny i sportowy.

 

mapka_wsio [640 x 457].jpg

 


Podczas 5 etapu zawodnicy będą ścigać się na terenie Skarżyska. 4 lipca ok. godz. 13.30 zawodnicy wystartują  z ul. Piłsudskiego (okolice "Biedronki"), ul. Norwida, Legionów - rondo im. Solidarności - stamtąd przez Parszów, Wielką Wieś (3x premia górska), Wąchock, Michałów i przez Majków z powrotem w Skarżysku do miejsca startu - ulicami: 3-go Maja, Żurawią, 1-go Maja, 11-go listopada i al. Piłsudskiego.

 

Po trzykrotnym okrążeniu tej trasy peleton przez Parszów uda się w kierunku Suchedniowa, a stamtąd przez Wzdół Rządowy (premia górska), Św. Katarzyną, Masłów do Kielc, gdzie zakończy się etap piąty. W sumie kolarze będą mieli do pokonania ponad 152 km.Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kibicowania kolarzom!

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.