Nasze Miasto

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Bezpieczny wypoczynek

wopr znaczek [640 x 457].jpg19 czerwca 2009 w całej Polsce rozpoczął się okres wakacyjny w związku z tym Prezydent Miasta Skarżyska Roman Wojcieszek postanowił zadbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających i kąpiących się na terenie zbiornika wodnego Bernatka.


W piątek 19 czerwca, kiedy ostatni uczniowie opuszczali mury szkoły, aby udać się na wakacyjny wypoczynek, Prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek podpisywał umowę mającą zadbać o ich bezpieczeństwo. Umowa została zwarta pomiędzy gminą Skarżysko-Kamienną, a Zarządem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na usługę dotycząca “zapewnienia bezpieczeństwa osób wypoczywających i kapiących się na terenie zbiornika wodnego Bernatka”.


W związku z zawartą umową zleceniobiorca zobowiązał się do urządzenia i zagospodarowania kąpieliska tj:

  • zagospodarowania obszaru wodnego w celu umożliwienia kąpieli

  • wyraźnego oznaczenia granic kąpielisk

  • zapewnienia warunków do udzielenia pomocy osobom potrzebującym, w tym pomocy przedlekarskiej w nagłych wypadkach

  • przygotowanie miejsc ratownikom w celu stałej obserwacji i kontroli osób kąpiących się

  • wyposażenie kąpieliska w sprzęt ratowniczy

  • wyposażenie w niezbędne oznakowanie informacyjne (flagi, tabliczki - ”zakaz kąpieli”, “zakaz skoków do wody” itp.)


Zleceniobiorca zobowiązał się również do zapewnienia wykwalifikowanej kadry ratowniczej i kontroli kąpieliska Bernatka w godz. od 10.00 do 18.00. Zleceniobiorca powinien stale obserwować obszar kąpieliska i niezwłocznie reagować na każdy sygnał wzywania o pomoc oraz podejmować akcje ratownicze.


Usługa na terenie zbiornika wodnego Bernatka będzie realizowana w terminie od 19 czerwca do 31 sierpnia 2009 roku. Umowa opiewa na łączną kwotę 23.000,00 zł.


Uwaga:


Ośrodek Wypoczynkowy Rejów nie wystąpił do gminy z prośbą o współfinansowanie usługi mającej na celu “zapewnienie bezpieczeństwa osób wypoczywających i kąpiących się na terenie zbiornika wodnego”. W związku z tym Ośrodek Wypoczynkowy Rejów powinien sam zadbać o zapewnienie bezpieczeństwa osobom kąpiącym się.


Dzika plaża znajdująca się na Rejowie od strony torów została wyłączona z użytku dla wypoczywających, w związku z tym ustawiono tam znak “ZAKAZ KĄPIELI”.


Dzikie kąpielisko nazywane potocznie “Piachy” również zostało wyłączone z użytku dla wypoczywających i kąpiących się, w związku z tym ustawiono tam dwa znaki “ZAKAZ KĄPIELI”.


APELUJEMY O ROZSĄDEK!!!

Przestrzegamy by pływać w miejscach do tego przeznaczonych znajdujących się pod opieką ratowników.


ŻYCZYMY MIŁEGO i BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU.


bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.