Nasze Miasto

rozwoj-miasta

gratulacje

sferia

wifi

 

Logowanie

Już Pływam !!!

plywak 2.jpgNa pięćdziesięciu basenach w całej Polsce 15 czerwca 2009 r., zakończył się cykl 16 lekcji nauki pływania, prowadzony w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej i motywacyjnej dla dzieci pod nazwą „Już Pływam z NIVEA i WOPR 2009”.  W akcji tej brała również udział Pływalnia Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. 
Pływalnia w Skarżysku zrealizował akcję we współpracy z NIVEA i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, a jej uczestnikami były dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 13 i Zespołu Szkół Publicznych Nr 1. Główną ideą akcji jest promowanie nauki pływania oraz prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci, połączonego z rozwojem postaw społecznych.

Z danych WOPR wynika, że im wcześniej dzieci zaczną być motywowane, tym chętniej i częściej zostają one ratownikami i angażują się w działalność wartościową społecznie. Celem akcji „Już pływam z NIVEA i WOPR” jest nie tylko zwiększenie liczby ratowników, ale także chęć uczenia dzieci odpowiedzialności za siebie i innych. Kiedy umieją pływać, potrafią lepiej zadbać o siebie, a kiedy są ratownikami, potrafią równocześnie zadbać o innych.

Dla doskonalenia sztuki pływania każdy z basenów oraz instruktorzy uczestniczących w akcji otrzymali do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki pływania oraz materiały edukacyjne, które wykorzystują podczas zajęć. Natomiast dzieci, uczestnicy kursu, dostały komplet materiałów edukacyjnych (kolorowanki i książeczki z naklejkami), których bohaterką jest foczka oprowadzająca dzieci po świecie bezpiecznych wakacji nad wodą.

Pobudzanie u najmłodszych postaw obywatelskich, poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, pozytywnie oddziałuje na ogólny rozwój dzieci. W ten sposób dorośli mogą mieć wpływ na zbudowanie bardziej świadomego i odpowiedzialnego społeczeństwa w zakresie stosowania zasad bezpiecznego zachowania w wodzie, czemu służyć ma kolejna edycja akcji „Już pływam z NIVEA i WOPR”, zorganizowana na basenie w Skarżysku-Kamiennej.

Na ostatnich zajęciach w ramach akcji „Już pływam z NVEA i WOPR 2009”, na uczestników kursu czekał sprawdzian umiejętności. Każdy, mały sportowiec, który samodzielnie przepłynął 25 metrów dowolnym stylem w nagrodę otrzymał plakietkę „Już pływam z NIVEA i WOPR” oraz błękitną foczkę - maskotkę akcji.

bip
 

um

um

mbti um

 

Materiały Video

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

Upowszechnienie dostępu do internetu.